Ciało – Twoja świątynia, Twoja Świętość

Zapraszamy Cię na tygodniowy, poświąteczny, sylwestrowo-noworoczny warsztat  „Powrót do ciała”, w czasie którego poprowadzimy Cię w podróży do odzyskania świadomości wielkiego skarbu, którym jest Twoje własne ciało. Będziemy pracować, bawić się i odpoczywać. Spędzimy wspólnie Sylwestra i przywitamy Nowy Rok 2022, a wraz z nim swoje ciało. Będzie też ognisko… Wszystko to w malowniczej Austerii Staniszów położonej w dzikim zakątku Karkonoszy niedaleko Śnieżki, Karpacza i Szklarskiej Poręby.

Zdarza się, że poprzez różne bolesne zdarzenia porzucamy swoje ciało i komunikację z nim. Wówczas ciało staje się dla nas źródłem bólu i problemów, tylko niekiedy przerywanych mniejszymi lub większymi przyjemnościami. A przecież nie o to chodzi. Stwórca – kimkolwiek lub czymkolwiek jest – dał nam ciało po to, by nam służyło. Mawia się, że ciało jest bramą i pełni kluczową rolę w rozwoju osobistym i duchowym człowieka. Tak właśnie go doświadczamy i podczas „Powrotu do Ciała” będziemy zachęcać Cię do odkrycia Twojego wielkiego skarbu na nowo.

Zależy nam, abyś po warsztacie odzyskał(a) komunikację ze swoim ciałem. By stało się nie tylko Twoim sługą, ale również doradcą, a nadto by zaczęło Cię prowadzić ku wyższym poziomom świadomości. W ciele kryje się nasza przeszłości i przyszłość, ale również wskazówki, co do dalszej drogi. Ciało ciągle do nas mówi, czegoś chce, na coś zwraca uwagę. Gdy zaczynamy słuchać, zmienia się nasze życie. 

W czasie warsztatu dowiesz i doświadczysz:

· czym tak naprawdę jest Twoje ciało?
· czy Twoje ciało śpi?
· o czym mówi ciało i jakie wysyła sygnały?
· jaka jest komunikacja pozawerbalna Twojego ciała do Ciebie?
· jaka jest komunikacja pozawerbalna Twojego ciała do Świata i w relacjach z innymi ludźmi?

W pracy warsztatowej:
· będziemy wykorzystywać ciało w ruchu, taniec intuicyjny, pracę z odczuciami i symptomami w ciele, aby możliwe stało się doświadczenie jaźni 
· pomożemy Ci odnaleźć źródła mocy ukryte w ciele (zasoby, zdolności)
· skontaktujemy Cię z Twoim 
śniącym ciałem 
· popracujemy z napięciami i niewygodami ciała dzięki czemu zobaczysz ich uzdrawiającą moc
· będziemy poszukiwać pomostu pomiędzy miejscami mocy w ciele, a napięciami
· pokażemy Ci, uzdrawiająca moc dotyku, oddechu i relaksacji
· odkryjesz na nowo 
taniec jako źródło przekazu wrażeń ciała i emocji ukrytych w ciele, a także jako najprostszą technikę uwalniania
· poznasz techniki automasażu 
· odkryjesz na nowo swoje 
ciało w zabawie 
· uczynisz z ciała swój drogowskaz (wektory)
· dzięki 
medytacji, oddechowi, wprowadzaniu ciała w trans zbudujesz pomost pomiędzy Twoją codzienną rzeczywistością, a tzw. wyższą rzeczywistością
· nauczymy Cię
 technik relaksacyjnych i oddechowych
· wykorzystamy 
pradawną technikę poszerzania świadomości z użyciem mowy śniącego ciała
· poznasz technikę
 bodyart poprzez taniec, poddawanie się dotykowi, oddawanie ciężaru, podążanie za ciałem
· weźmiesz udział w prowadzonej sesji masażu
· przeprowadzisz eksperyment dotyczący wpływu milczenia na Twoje ciało i Twoją uważność
.

Będziemy pracować grupowo, w parach lub trójkach.

Dodatkowo w przerwach, w czasie wolnym,  możliwe będzie skorzystanie z sesji masażu Lomi Lomi, terapii czaszkowo-krzyżowej, sesji terapeutycznej lub coachingowej.

Jak będziemy pracować?

Pierwszy dzień rozpoczniemy kręgiem i ogniskiem – stworzymy przestrzeń do wspólnej, tygodniowej pracy. Opowiemy trochę o sobie, zapytamy co u Was – z czym przybywacie, czego potrzebujecie, kim jesteście. Będziemy się poznawać, integrować, obserwować żywioły, które są w nas.

W kolejnych dniach (2-6) każdego dnia będziemy pracować wg stałego harmonogramu:

· poranny spacer
· śniadanie
· 10:00 techniki relaksacyjne, oddechowe, medytacyjne, transowe, w niektórych przypadkach połączone z krótkim wykładem na temat ciała i jego różnych uwarunkowań, pradawna technika poszerzania świadomości z wykorzystaniem ciała (Adam – energia Yang)
· krótka przerwa 
· 11:40 komunikacja ciała, komunikacja z ciałem, ruch, taniec intuicyjny, praca w przestrzeni, odczucia ciała, emocje w ciele, uwalnianie ciała, źródła mocy w ciele, napięcia i niewygody, porozumienie w ciele, dotyk i automasaż (Tina – energia Yin)
· przerwa popołudniowa, obiad, sesje indywidualne (na życzenie)
· 16:00 Tina – dalszy ciąg procesu
· krótka przerwa
· 17:40 Adam – dalszy ciąg procesu.
· kolacja, czas wolny.

Ostatniego dnia (7) podsumujemy proces, wykonamy ostatnią wspólną pracę i wrócimy wraz z swoimi uświęconymi ciałami do naszych domów i spraw, by cieszyć się życiem i nowym rokiem.

Korzyści płynące ze spotkania

 • Odzyskasz – na tyle na ile na to pozwolisz – kontakt ze swoim ciałem i komunikację z nim

 • Poznasz wiele technik pracy z ciałem oraz garść wiedzy teoretycznej na temat swojego ciała. Wybierzesz to, co będzie Ci najbardziej pasować

 • Spędzisz przyjemnie czas w polskich Karkonoszach w towarzystwie osób, które chcą się rozwijać, poprawiać swój dobrostan i dobrostan swojego otoczenia

 • W pracy warsztatowej poczujesz to o czym zapomniałaś/eś, uwolnisz – przynajmniej częściowo – swoje ciało od napięć i traum

 • Otrzymasz wskazówki, jak dotrzeć dzięki ciału do świata uczuć, świata emocjonalnego, zrozumiesz jak ciało komunikuje Ci pragnienia oraz niechęć oraz kiedy wybiera za Ciebie

 • Będziesz mieć niezapomnianą zabawę Sylwestrową (w cenie warsztatu)! 🙂

Gwarantujemy, że...

 • Złapiesz dodatkowy oddech po Świętach Bożego Narodzenia
 • Wyciszysz się
 • Zobaczysz drogę powrotu do swojego ciała
 • Spędzisz w doborowym towarzystwie Sylwestra (kolacja sylwestrowa w cenie, potańcówka też)
 • Z odzyskanym ciałem przywitasz Nowy Rok ’22
 • Pogłębisz wiedzę na temat swojego ciała, zależności pomiędzy umysłem i ciałem
 • Poznasz wiele technik i narzędzi do samodzielnej pracy (w pojedynkę lub w towarzystwie innych osób).

Trenerzy

Tina Rutkowskaterapeuta dotyku i psycholog, łącząca te dwie dziedziny podczas pracy w gabinecie. Zafascynowana dotykiem
i jego działaniem na zdrowie zarówno ducha, jak i ciała. Szczególnie interesuje się tematem tańca i ruchu, w ujęciu kontaktu z samym sobą. Ukończyła kursy Masażu Lomi Lomi Nui oraz Współczesnego Masażu Tajskiego szkoły Alfonso Cazenave. W trakcie dwuletniego studium Psychologii Procesu w Instytucie Psychologii Procesu. Absolwentka zajęć z tańca „Butoh, w połączeniu z naturą.”

 

 

Adam Sornek – certyfikowany coach i mentor kognitywny (life, biznes). W latach 2017-2019 uczył się technik pracy z człowiekiem i psychologii człowieka u boku Macieja Bennewicza (m.in. hipnoza generatywna, coaching w podróży, coaching relacji). Wspólnie z Bennewiczem napisali książkę rozwojową (i w pewnym sensie metafizyczną) pt. „81 Tajemnic”. Trener, superwizor, egzaminator w Bennewicz Instytut Kognitywistyki w latach 2019-2020 r.  Pasjonuje się rozwojem osobistym, pracą z drugim człowiekiem, mistycyzmem, alchemią, medytacją, relaksacją, dorobkiem C.G. Junga, Kena Wilbera, Arnolda Mindella, mistyków i mędrców wschodnich oraz chrześcijańskich. Uwielbia vipassanę oraz zgłębianie nauk Nisargadatty Maharaja i Śri Ramany Maharishiego. Student szkolenia terapeutycznego w metodzie POP (Process Oriented Psychology), w której to metodzie kluczem jest praca ze śniącym ciałem (tzw. Dreambody).

 

adam sornek
adam sornek

Austeria Staniszów – galeria

Nadchodzący warsztat

Austeria Staniszów
27 grudnia ’21 – 02 stycznia ’22 r.

Zapraszamy na „Powrót do Ciała” w Karkonosze.

Warsztat odbędzie się w dniach 27 grudnia 2021 – 02 stycznia 2022 r. (poniedziałek – niedziela) w Austerii Staniszów, Malinowa 21, 58-500 Staniszów
https://goo.gl/maps/9FVnKTZQUa4jsM4n9

 

Cena: od 1450 zł brutto

^

27 grudnia '21 - 02 stycznia '22 (poniedziałek-niedziela)

^

Austeria Staniszów

^

kolacja i zabawa Sylwestrowa w cenie

^

nocleg i wyżywienie w cenie (tylko posiłki wegańskie i wegetariańskie)

^

Limit miejsc: 12 osób

Kontakt

Fundacja Ambicje.org 
Michała Elwiro Andriollego 22a
05-400 Otwock
tel. 794-156-961
fundacja @ ambicje.org
RODO: https://ambicje.org/polityka_prywatnosci_ambicje_org.pdf

Zapisz się do naszego newslettera

Zapraszamy do newslettera
Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat warsztatów i szkoleń w ramach Alchemii Zmiany ("Ego Ty moje", "Powrót do ciała", "Transpersonalne ja", "Świadomość jedyna" itd.) zapraszamy do newslettera. Bądź na bieżąco. Obiecujemy zniżki, rabaty i niespodzianki.

Szanujemy Twoją prywatność. Zawsze możesz się wypisać. https://tinyurl.com/ambicje